تبلیغات
منبع مطالب : خودم

اگر اهل دانلود باشید قطعا می دانید که بهترین نرم افزار دانلود از اینترنت IDM یا همان  internet download mangaer است. حالا اگر اهل دانلود های حرفه ای باشید شاید لغت تورنت (torrent) را شنیده باشید. در این مطلب قصد دارم نگاهی بیندازم به دنیای بی پایان دانلود البته از نوع torrent و همین طور چگونگی استفاده از آن. 
بارها شده است دنبال فایلی (فیلم ، موسیقی ، عکس ، بازی ، نرم افزار) بسیار گشته ایم و از google شروع کردیم و آخر سر به ask رسیدیم و دست خالی برگشتیم. فایلی که دنبالش بودیم در فضای اینترنت وجود نداشته. یعنی در واقع هیچ کس آن را روی فضای مجازی upload نکرده. حالا اگر فایل مورد نظر در کامپیوتر یک نفر در گوشه ای از جهان باشد چه؟
کلمه ی torrent خود به معنای "سیل،جریان شدید" است. جریان شدیدی از فایل های که در هیچ جا نیست ولی اینجا هست!!
تورنت ها فایل های کم حجمی هستند(نهایتا 200kb) که آدرس و مکان فایل های اصلی مورد نظر را در بر دارند. در واقع تورنت ها رابط بین کاربران با فایل های مورد نظرشان روی کامپیوتر افراد دیگر هستند. یعنی فایل هایی هستند که روی اینترنت upload نشده اند ولی در سیستم افرادی از گوشه و کنار جهان وجود دارند.
حال ، سایت های زیادی وجود دارند که امکان جستجو و دسترسی به این فایل ها را در اختیار همه می گذارند. به زبان ساده تر شما فایل مورد نظر خود را در کامپیوتر مردم جهان جستجو می کنید و از سیستم آن ها آن را دانلود  می نمایید.

(خیلی سعی کردم طوری بنویسم که همه ی شما دوستان عزیز متوجه شوید! امیدوارم تا به اینجا مطلب را گرفته باشید!!!)

چگونگی استفاده و دانلود 
همان طور که گفتم سایت هایی هستند که این امکان را ایجاد می کنند تا شما به راحتی فایل هایی که به قول معروف به عقل جن هم نمی رسند دانلود کنید. بعضی ها از بهترین ها را در زیر می توانید مشاهده کنید.


شما در این سایت ها می توانید جستجو کنید ولی برای دانلود به نرم افزاری احتیاج دارید.
یکی از بهترین نرم افزارها utottent (بخوانید : میکرو تورنت) است.شما می توانید این نرم افزار را از اینجا  دانلود کنید
وقتی شما فایل مورد نظر مثلا یک فیلم را در یکی از سایت های بالا پیدا کردید ، سایت به شما فایلی می دهد با حجم خیلی کم.شما برای دانلود فیلم باید فایل کم حجم را با نرم افزار utorrent باز کنید تا دانلود آغاز شود.
راهنمای دانلود 
در اینجا مثلا سایت torrentz.eu را انتخاب می کنیم. ابتدا باید فایل را جستجو کنیم.به اولین لینک اصلی توجه کنید. در ادامه اطلاعاتی داده است از قبیل اینکه چند روز پیش این فایل upload شده و همین طور حجم فایل. عدد سبز رنگ هم تعداد seed هاست که نشان می دهد چند نفر این فایل را به اشتراک گذاشته اند.حالا بر روی یکی از لینک ها کلیک می کنید تا وارد صفحه ی دوم شوید.در این صفحه لینک هان فایلی که در صفحه ی قبل انتخاب کردید از سایت های مختلف نمایش داده می شود. روی یکی از آن ها کلیک کنید تا وارد سایت شوید. در اینجا باید دنبال لینکی با این عنوان بگردید"download this torrent"
با کلیک بر روی آن ، سایت به شما فایل کم حجمی می دهد که آن را باید با نرم افزار utorrent باز کنید و از آن جا به بعد هم که نرم افزار کار خودش را شروع می کند. 
از جمله نکات قابل توجه این است که این نرم افزار قابلیت resume و pause را هم دارد.

امیدوارم که این اشتراک گذاری در فضای torrent به شما هم کمکی کرده باشد.


منبع مطالب: خودم!
لینک دانلود نرم افزار : mediafire.com
منبع عکس ها: سایت طراحی وب
نوشته حسن شرفی