تبلیغات
Mr.Clever - بی جنبگی در جامعه ما از نگاه من ِ 19 ساله
هو الستار
Mr.Clever, Since May 2011
www.difference.gigfa.com/fa منتقل شده است به Mr.Clever
 

بی جنبگی در جامعه ما از نگاه من ِ 19 ساله
نویسنده : Alireza Rahimzadeh تاریخ : شنبه 11 شهریور 1391
[دیدگاه‌ها] ()
منبع مطلب: خودم


جنبه را چه چیز تعریف می کنیم؟! اصلا جنبه و ظرفیت به چه معناست؟!
راستش ، خودم هم نمی دانم که در واقع از لحاظ علمی چه معنایی دارد. دنبالش گشتم. نیافتم. در واقع در اینترنت چه در سایت ها و وبلاگ های فارسی چه انگلیسی نتوانستم مفهوم دقیق این کلمه را دریابم! جالب است!
من فکر می کنم ، جنبه یعنی میزان کنترل رفتار انسان در حالاتی که احساساتی است، در حالاتی که باید رفتاری کاملا احساسی نشان دهد و آن را کنترل می کند! 
همه ی ما تا به حال آدم های بی جنبه زیاد دیده ایم، گاها خودمان هم به قول معروف بی جنبه بازی درآورده ایم. 
ولی این جنبه و ظرفیت از نظر خیلی ها بسیار مهم است. 
اگر سری به شبکه های اجتماعی مثل +facebook, twitter , google زده باشید، به وضوح می توانید انسان های بی جنبه را ببینید. افرادی با عکس پروفایل هایی که به صورت ناشیانه ای edit شده،اغراق در خصوصیات خوبشان ، جملاتی از بزرگان که اگر از آن ها بخواهید که 30 ثانیه در مورد این جمله صحبت کنند آن ها از این کار هم عاجز خواهند بود .
حتما برایتان پیش آمده که در جمع های دوستانه نشسته باشید و فردی شروع به تعریف از خود کند، با صدای بلند وقتی دیگران را می بیند که بی هیچ قرض و توجه فقط و فقط به او نگاه می کنند و حواسشان جایی دیگر است ، شروع می کند از گفتن کارهایی که امروز انجام داده با کلی شاخ و برگ و گفتن قیمت بالای پیراهنی که پوشیده ، پیراهنی که یک آدم عادی هم از دور می تواند بگوید که قیمتش از 5000 تومان بیشتر نیست!!
خاطرم هست که سال گذشته وقتی steve jobs مدیر شرکت apple عمرش را به شما داد، همه در کشور خودمان هجوم بردند به خرید کتابی که در مورد زندگی نامه ی او بود، کتابی که الحق باید به فرصت طلبی ناشر و مترجم آن آفرین گفت که واقعا خوب موقعی را برای انتشارش انتخاب کردند. افرادی به سراغ آن رفتند که اگر دقیقه ای قبل از روز 5 اکتبر سال 2011(روز مرگ وی)  از آن ها نام مدیر شرکت apple را می پرسیدید بی شک نمی دانستند . آن موقع بود که بی جنبگی در اوج قرار گرفت! 
پسرانی که به دانشگاه می روند و تمام خاطراتشان در دختران دانشگاه خلاصه می شود. انگار در گلویشان گیر کرده، در جمعی که نوجوانانی 13 ساله و 14 ساله نشسته اند، در جمعی که پدر و مادرش نشسته اند، در جمعی که مادر بزرگ 67 ساله اش نشسته، از آن خاطرات در گلو مانده سخن می گوید که فردی ناگهان وسط کلام بیاید و بحث را عوض کند!
حالا که فکر می کنم متوجه می شوم که "جو گیر شدن" هم می تواند کلمه ای مناسب باشد!

این است جامعه ای که به خیلی چیزهایش افتخار می کنیم و در عین حال خرده شیشه زیاد دارد!!
»
 

 

 
:::Talentman:::
اگر قرار است همه چیزمان را از دست بدهیم ،قبلش جهنمی به پا می کنیم

.:Captain Mifune-Matrix Revolutions:.

آدرس جدید www.difference.gigfa.com/fa